Prvý náhľad na Creo Elements/Pro (predtým Pro/ENGINEER) Wildfire 3.0

Tento náhľad je založený na pre-production verzii Wildfire 3.0 (datecode C001). Niektoré veci sa ešte môžu zmeniť v porovnaní s production a pre-production verziou. Tieto zmeny sú obyčajne iba kozmetického rádu, pretože menu a dialógy sú neustále vyvíjané a dokončované. Zmeny funkčnosti sa tiež môžu vyskytnúť, takže to berte do úvahy pri čítaní týchto riadkov.

Režim modelovania súčiastok - Part Mode

Zmeny pri prechode z Wildfire 2.0 na 3.0 sú v porovnaní s prechodom z 1.0 na 2.0 skôr týkajúce sa detailnejšieho prepracovania. Prenesené do praxe, okrem úvodnej obrazovky, užívateľ Wildfire 2.0 si v prvom okamihu nevšimne, že sedí pred 3.0. Prvým vodítkom, že sa niečo zmenilo, môže pre neho byť skicár, kde uvidí novú ikonku pre “Paletu skicára”. Táto paleta je odpoveďou na často kladené otázky: “Prečo v skicári neexistuje nástroj na kreslenie polygónu?” Radšej, ako by bol pridaný iba nástroj na kreslenie polygónu pre umlčanie más, PTC pridalo veľmi dobre premyslenú paletu uložených skíc. Paleta je rozdelená na záložky obsahujúce rôzne kategórie užitočných skíc plus vaše vlastné uložené skice.

Ďalšie z uvádzaných vylepšení je možnosť vytvárať pomocné prvky za pochodu integrované priamo vo vytváranom prvku, funkcia Make Datum - Vytvoriť pomocný prvok vo verzii 2001, radšej ako keď majú byť iba v jednej skupine s vytváraným prvkom.

Aj keď interaktívne novinky verzie (linka uvedená nižšie) popisujú množstvo vylepšení v režime modelovania súčiastok, väčšina z nich sú detailnejšie prepracované vylepšenia existujúcich prvkov. Napríklad lepšie ovládanie v určitých prípadoch pri vytváraní zaoblení. Jedno z hlavných vylepšení pre režim modelovania súčiastky je použitie nástrojovej lišty pre prvok swept-blend (ťahanie po trajektórii s premenlivým prierezom).

Režim zostavy - Assembly Mode

V režime zostáv sú na prvý pohľad viditeľné viaceré vylepšenia. Asi najväčšou zmenou je prechod z dialógového okna pre vkladanie komponentu do zostavy na nástrojovú lištu. Toto je logický krok pre zjednodušenie práce v samostatnom okne s menším počtom dilógových okien. Funkčnosť pre tvorbu mechanizmov je teraz viac integrovaná so základnou funkčnosťou pre vkladanie komponentu do zostavy, redukovaním potreby ísť skutočne do režimu pre tvorbu mechanizmov. Toto je najvýraznejšia zmena oproti predchádzjúcej verzii. Ďalšou veľkou zmenou je dynamická kontrola interferencií pri voľnom ťahaní komponentu v zostave. Interferencie môžu byť veľmi jednoducho zobrazené a pri ich vzniku mechanizmus zastavený, alebo môžu spôsobiť, že sa začnú pohybovať iné komponenty, ak majú príslušné stupne voľnosti.

Komplikované súčiastky v zoztave (napr. odliatky) sa teraz zvýrazňujú významne rýchlejšie, ako tomu bolo vo verzii 2.0; táto zmena je dosť dramatická. Toto značne redukuje frustráciu z čakania na to, kým sa komponent zvýrazní a je ho možné označiť.

Režim výkresov - Drawing Mode

Bolo vytvorených viacero menších vylepšení v režime výkresov: funkcie ako napr. zarovnanie a pripojenie detailných položiek, ale sú 4 hlavné vylepšenie, ktoré tu budú spomenuté. Voľba “Shaded” (“Vytieňovaný”) teraz existuje pre zobrazenie pohľadu. Navzdory faktu, že vytieňovaný pohľad nevyhovuje žiadnym výkresovým štandardom, môže byť veľmi efektívny, najmä v ponukových výkresoch. Ďalej môže byť odteraz zobrazený vo výkrese aj 3-D rez. To znamená, že rovinné aj lomené rezy môžu byť vo výkrese zobrazené bez ohľadu na orientáciu pohľadu. Toto môže významne pomôcť objasniť niektoré situácie. Taktiež existuje nový prvok “Quick Print” (“Rýchla tlač”), ktorý umožňuje rýchlo poslať list s projekčnými pohľadmi priamo na tlačiareň bez toho, aby ste museli vytvárať výkres. Toto môže byť užitočná vec pre predbežnú diskusiu o konštrukčnom návrhu. A nakoniec, všetky nastavenie štýlu zobrazenia vo View Manager (Manažér zobrazenia) v režime zostavy, môžu byť použité vo výkrese. Ušetrenie času pre niektoré zostavné výkresy je v tomto prípade obrovské.

 

 

 

 

Záver

Toto bola samozrejme iba malá ukážka niektorých vylepšení práce s Creo Elements/Pro (predtým Pro/ENGINEER) Wildfire 3.0, čo sa týka základnej funkčnosti. Budeme sa v budúcnosti snažiť poskytnút vám aj detailnejšie informácie o ďalších moduloch. Keď to zhrnieme, kľúčové vylepšenia boli vytvorené v oblasti grafického výkonu, integrácie a zlepšenia práce pri tvorbe mechanizmov a pri výkresoch. V budúcnosti PTC plánuje pokračovať v ceste začínajúcej sa verziou Wildfire a jej ďalšími vylepšeniami prispievať k rýchlej a efektívnej práci so systémom Creo Elements/Pro (predtým Pro/ENGINEER).

Kompletný prehľad noviniek získate v priloženom PDF dokumente v článku na zákazníckom portáli tu: